برپایی غرفه آثار هنری معلولان در برج میلاد

 

انجمن خانواده ناشنوایان ایران به همت شهرداری تهران با برپایی غرفه در گالری هنری برج میلاد تهران از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۶ اسفندماه ۹۷ کارهای دستی و هنری ناشنوایان را در معرض دید عموم قرار داد.
در این غرفه ها، علاوه بر آثار هنری ناشنوایان و کم شنوایان، معلولین با معلولیتهای متفاوت از جمله جسمی- حرکتی، ذهنی شرکت داشتند.
بانوان هنرمند با وجود معلولیتها، با اعتماد به نفس و توانمندیهای خود، توانسته آثار هنری بسیار زیبا و دیدنی را خلق نمایند که جای بسی تفکر دارد؛ که بازدید کنندگان با دیدن آنها به وجد آمده و آثار هنری آنان را بسیار تحسین نمودند.
وجود این نمایشگاه و بازدیدکنندگان از این گالری ها، بسیار حائز اهمیت بود که همگان دریابند که معلولیت ها، محدودیت نیستند و یک فرد معلول در جامعه می تواند علاوه بر کسب در آمد از هنرهای دستی و خلاقیتهای خود، باعث افتخار جامعه باشد نه اینکه از هر لحاظ به دیده ی تحقیر به آنها نگریسته شود.
نمونه آثار هنری شامل: انواع عروسک های پارچه ای و نمدی، جاکلیدی، سفال، هفت سینهای رنگ آمیزی شده پرنده و پلی استر، کیف های چرمی، مگنت روی یخچالی، جعبه دستمال کاغذی، گلدان رومیزی، حیوانات مختلف مثل شتر، لاک پشت با استفاده از نخهای محکم و مهره های گوناگون و رنگی، زیور آلات، گردنبند، تابلوهای سیاه قلم، نقاشی، انواع رمان دوزی، سوخته نگاری روی چوب و…
که در معرض نمایش و دید عموم قرار گرفته و بسیار قابل تمجید و تحسین بود.
با آرزوی توفیق روز افزون برای هنرمندان ناشنوا و معلولان، از برگزار کننده این غرفه ها تشکر میکنیم.

روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان ایران

گالری عکس