• صفحه اصلی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • مسئولان انجمن خانواده ناشنوایان ایران در انتخابات انجمن ناشنوایان استان اردبیل

مسئولان انجمن خانواده ناشنوایان ایران در انتخابات انجمن ناشنوایان استان اردبیل

رئیس هیئت مدیره انجمن خانواده ناشنوایان ایران گفت: در حال‌حاضر بیش از ۱۰ هزار نفر عضو انجمن خانواده ناشنوایان در سطح کشور هستند که برای حمایت از حقوق این قشر و پیگیری مطالبات آنان تلاش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، انتخابات انجمن ناشنوایان استان اردبیل صبح امروز با حضور رئیس انجمن خانواده ناشنوایان ایران و برخی مسئولان این انجمن و نیز هیئت مدیره و اعضای انجمن ناشنوایان استان اردبیل برگزار شد.

با برگزاری انتخابات ناشنوایان استان اردبیل  که با حضور هیئت امنا و عموم ناشنوایان استان اردبیل  برگزار شد سیده زینب سیدبرقی به عنوان رئیس هیئت مدیره، میلاد جعفری به عنوان نائب رئیس، سمیه محمد علیزاده به عنوان مدیر عامل، حسین صداقت به عنوان بازرس و رضا صفرنژاد به عنوان خزانه دار  انجمن خانواده ناشنوایان استان اردبیل به مدت ۵ سال معرفی  و اقایان به نام‌های عیسی محمدعلیزاده و یوسف یوسف زاده به عنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره انجمن  انتخاب شدند.

در این جلسه بر پیگیری مطالبات ناشنوایان و حمایت همه‌جانبه مسئولان از این قشر در سطح کشور به طور اساسی تاکید شد.

رئیس هیئت مدیره انجمن خانواده ناشنوایان ایران گفت: در حال‌حاضر بیش از ۱۰ هزار نفر عضو انجمن خانواده ناشنوایان در سطح کشور هستند که برای حمایت از حقوق این قشر و پیگیری مطالبات آنان تلاش می‌شود.

حامد عابدین‌زاده با اشاره به اینکه مهمترین اولویت انجمن خانواده ناشنوایان ایران برطرف کردن دغدغه ناشنوایان است، افزود: در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شده که انتظار می‌رود با حمایت مسئولان دغدغه ناشنوایان به زودی کاملا برطرف شود.

وی تصریح کرد: در حال‌حاضر خدمات فرهنگی و شنوایی و نیز سایر خدمات در انجمن با همکاری دانشکده علوم توانبخشی راه‌اندازی شده است و همچنین خدمات شنوایی نیز در این انجمن فعال است.

رئیس هیئت مدیره انجمن خانواده ناشنوایان ایران از برگزاری کلاسهای سوادآموزی ویژه ناشنوایان و برگزاری کلاسهای آموزشی زبان اشاره خبر داد و اظهار کرد: استفاده از اساتید مجرب و تحصیلکرده برای آموزش ناشنوایان مبنای کار قرار دارد.

عابدین‌زاده گفت: انتظار می‌رود با حمایت مسئولان فضای اشتغال برای ناشنوایان فراهم گردد تا این قشر نیز بتوانند همانند اقشار مختلف دغدغه و نگرانی اساسی نداشته باشند.

ایجاد اشتغال در صدر مطالبات ناشنوایان است

مدیرعامل انجمن ناشنوایان استان اردبیل با اشاره به اینکه استارت راه‌اندازی انجمن ناشنوایان استان اردبیل آغاز شده است، افزود: انتظار می‌رود با حمایت دستگاههای مربوطه از جمله استانداری، فرمانداری، بهزیستی، اوقاف و امور خیریه، شهرداری و شورای شهر دغدغه و مشکلات قشر ناشنوایان برطرف‌سازی شود.

سمیه محمدعلیزاده ایجاد کارگاه‌های تولیدی و اشتغال برای ناشنوایان را اولویت اساسی دانست و گفت: تحقق این امر نیازمند حمایت مسئولان و خیرین استان است تا بتوانیم گام اساسی در راستای پیشبرد اهداف خود در انجمن برداریم.

وی تصریح کرد: در حال‌حاضر بیش از ۵ هزار ناشنوا در استان اردبیل وجود دارد که با مشکلاتی از قبیل اشتغال، و نبود برخی خدمات اصلی روبه‌رو هستند که باید در این زمینه اقدامات خوبی انجام گیرد.

مدیرعامل انجمن ناشنوایان استان تصریح کرد: ناشنوایان نیز همانند اقشار مختلف حق دارند از خدمات مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و اقتصادی برخوردار باشند تا بدون دغدغه در جامعه به ایفای نقش بپردازند.

محمدعلیزاده افزود: مهمترین اهداف راه‌اندازی انجمن ناشنوایان در استان اردبیل بررسی و پیگیری مطالبات ناشنوایان ایجاد کارگاه‌های تولیدی و اشتغال، بهبود فضای کسب و کار و برگزاری جلسات هم‌اندیشی است که انتظار می‌رود بتوانیم با حمایت مسئولان و خیرین مطالبات این قشر را برطرف کنیم.

مسئولان برای اشتغال ناشنوایان پیشگام باشند

سیده زینب سید برقی رییس هیئت مدیره انجمن خانواده ناشنوایان اردبیل  با اشاره به اینکه مهمترین مشکل ناشنوایان استان نبود اشتغال است، گفت: نیاز است مسئولان مربوطه برای اشتغال قشر ناشنوایان حمایت همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ناشنوایان نیز توانمندی زیادی در عرصه‌های مختلف دارند، افزود: اگر از این قشر حمایت شود می‌توانند در عرصه‌های مختلف برای استان و کشورمان افتخارات زیادی کسب کنند.

حسین صداقت بارزس انجمن خانواده ناشنوایان اردبیل  اظهار داشت: انتظار می‌رود مطالبات ۵ هزار ناشنوای اردبیلی توسط مسئولان بررسی و پیگیری شود و به صورت عملی اقدامات اساسی در راستای برطرف کردن دغدغه‌های این قشر در استان اردبیل انجام گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۳۹۷/۰۲/۰۱