ناشنوایان میهمان افطاری حرم حضرت معصومه(س) می شوند

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام محمد فراهانی، رئیس هیئت مدیره موسسه آوای علم و ایمان مهرورزان با اعلام این خبر اظهار داشت: چهارمین سال برگزاری اردوهای زیارتی ناشنوایان در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) است که برگزاری آنان تاکنون از سطح مطلوبی برخوردار بوده است.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ناشنوایان یادکرد و افزود: در سال‌های گذشته کلاس‌هایی از قبیل آموزش احکام و اخلاق در ماه مبارک رمضان برای ناشنوایان برگزار می‌شده است امسال نیز علاوه بر کلاس‌های آموزشی با هماهنگی‌های صورت گرفته با مسئولان آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) ناشنوایان از افطاری تبرکی حرم مطهر بهره‌مند خواهند شد.

رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه آوای علم و ایمان مهرورزان عنوان کرد: کاروان‌های زیارتی ناشنوایان در روزهای ۱۵، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ خردادماه در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت حضور می‌یابند و برنامه‌هایی از قبیل آموزش قرآن کریم، احکام، زیارت حضرت معصومه سلام‌الله علیها و بیان زندگی‌نامه حضرت برای آنان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۷۶ ناشنوا در چهار کاروان به حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) مشرف خواهند شد، خاطرنشان کرد: نخستین کاروان ۴۴ نفره از شهر کرج خواهد بود که در تاریخ پنج‌شنبه ۱۵ خردادماه به حرم مطهر مشرف می‌شود و با توجه به اینکه ۸۰ هزار ناشنوا در استان تهران زندگی می‌کنند سه کاروان ۴۴ نفره دیگر نیز از این استان خواهد بود.

حجت‌الاسلام فراهانی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها برنامه ویژه‌ای برای ناشنوایان برگزار خواهیم کرد که یکی از آنان آموزش قرآن کریم برای نخستین بار در سطح کشور است.

وی ادامه داد: دو مبلغ به همراه ناشنوایان به حرم مطهر اعزام می‌شوند که یکی از آنان به بیان احکام و اخلاق و دیگری به آموزش قرآن خواهند پرداخت.

منبع: خبرگزاری شبستان

۱۳۹۷/۰۳/۰۸