• صفحه اصلی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • ایجاد سامانه اطلاع‌رسانیِ بروز حوادث برای ناشنوایان در دستور کار قرار گرفت

ایجاد سامانه اطلاع‌رسانیِ بروز حوادث برای ناشنوایان در دستور کار قرار گرفت

تهران- ایرنا- رییس کمیته نظارت و حقوقی سـتاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: موضوع دستیـابی به شیوه‌های اطلاع‌رسانی وضعیتی ناشنوایان به هنگام بروز حوادث در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی بنیادشهید و امور ایثارگران، خداکرم کولیوند در زمینه دستیـابی به شیوه‌های اطلاع‌رسانی وضعیتی ناشنوایان افزود: با بررسی‌های انجام شـده در این زمینه، ضـرورت پرداختن به این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌ها محرز شده و این موضوع، همکـاری تنگاتنـگ دستگاه‌هایی مانند سازمان بهزیستی کشور، مخـابرات، سازمـان برنامه‌ و بودجه و نیروی انتظامی و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های انجمن‌های ناشنوایان را می‌طلبد.

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهـار امیـدواری کرد تا موضوع مناسب‌سازی محیط شـهری از منظر نظارتی و حقوقی، مسـیر شایان توجهی را در پیش گیرد تا گام مؤثری در زمینه دسترس‌پذیری محیط برای ایثارگران و معلولان برداشته شود.

چهارمین جلسه کمیته نظـارت و حقوقی سـتاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با حضور نماینـدگان دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد ایثارگران و معلولین برگزار شد و موضوعـات مختلفی از جمله موضوع دستیـابی به شیوه‌های اطلاع‌رسانی وضعیتی ناشنوایان، هنگام بروز حوادث در دستور کار قرار گرفت.

همچنین لزوم دسترسی به چک‌لیست‌های فنی به عنوان مبنای عمل ارزیابی وضعیت مناسب‌سازی محیـط شـهری مورد تبـادل آرا قرار گرفت و موضوع جهت اقـدام برای تـدوین چک‌لیست‌های جدیـد و به‌روزرسانی چک‌لیست‌های موجود به دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور پیشنهاد شد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

۱۳۹۸/۰۵/۲۳