نیروهای پلیس زبان اشاره را یاد می گیرند

تهران- ایرنا- معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی (ناجا) از برگزاری اولین کارگاه آموزشی آشنایی با زبان اشاره ویژه نیروهای پلیس خبر داد و گفت: این کارگاه، به صورت آزمایشی در مجتمع آموزشی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار امیرحسین یاوری روز چهارشنبه اظهار داشت: حدود ۴۵۰ هزار ناشنوا و کم شنوا در کشور زندگی می کنند که با مشکلات عدیده ای از جمله برقراری ارتباط مواجه هستند. این دوره های آموزشی می تواند به این افراد کمک کند.
وی افزود: ارتباطات ناشنوایان بر مبنای برخی برداشت ها، تصاویر و زبان مخصوص به آنها شکل می گیرد که اغلب آحاد جامعه شنوا به خصوص پلیس، از آن اطلاع چندانی ندارند.
معاون تربیت و آموزش ناجا ادامه داد: ضرورت کمک به رفع نیازهای این افراد در زمان مراجعه به پلیس، آگاهی دادن به آنان در زمان مواجهه با خطراتی که تهدیدشان می کند، کسب اخبار و اطلاعات این معاونت را بر آن داشته است که در حوزه سیاست گذاری آموزشی، این قشر از جامعه را هدف برنامه موثر خود قرار دهد.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در همین راستا اولین کارگاه آموزشی تربیت مترجم زبان اشاره (تعامل و مصاحبه با ناشنوایان و کم شنوایان) در ناجا و به صورت آزمایشی در مجتمع آموزشی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار می شود.
سردار یاوری با اشاره به اینکه در این کارگاه آموزشی نمایندگان پلیس های راهور، پیشگیری، فرودگاه، مترو و راه آهن حضور دارند، گفت: این دوره به تدریج برای همه نیروهای پلیس در سراسر کشور اجرایی می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۳۹۷/۰۸/۰۹