۵۰۰ هزار نفر به مستمری بگیران بهزیستی اضافه شد

تهران- ایرنا- معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی تا ابتدای امسال، ۳۲۰ هزار نفر مستمری بگیر داشت و از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۰ هزار نفر جدید وارد چرخه مستمری بگیران بهزیستی شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین نحوی نژاد روز دوشنبه در همایش روز جهانی معلولان در سالن اندیشه حوزه هنری افزود: قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت با تاکیدات رئیس جمهوری و پیگیری‌های رئیس سازمان بهزیستی کشور روی زمین نخواهد ماند؛ زیرا دولت هفت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تحت پوشش گرفتن پشت‌نوبتی‌های بهزیستی و کمیته امداد و ورود آنها به چرخه حمایتی تخصیص داده است.
وی تصریح کرد: البته ۱۶۰ هزار تومان مستمری مبلغ زیادی نیست اما افزایش آن از ۵۰ هزار تومان به این رقم بارقه امیدی است و حداقل حقوق دستمزد مدنظر دولت است.
نحوی نژاد ادامه داد: گفته می‌شود اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در بودجه ۹۸ دیده نشده، این درحالی است که در بودجه ۹۷ هم دیده نشده است با این حال در سال ۹۸ شاهد تحولی در زندگی معلولان خواهیم بود.
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: هیچ قانونی بی نقص نیست چون توسط انسان نوشته می شود اما به زعم حقوقدانان، قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت یکی از کاملترین قانون‌ها به شمار می‌رود.
نحوی نژاد افزود: اگر به عنوان نمونه اتوبوس های بی آرتی آمادگی پذیرش افراد دارای معلولیت را ندارند پس می توان گفت که جامعه معلول است چون نتوانسته حق شهروندانش را ادا کند.
وی ادامه داد: با تکرار مکررات مشکل افراد دارای معلولیت برطرف نمی شود و حتی گاهی موجب افسردگی آنان می شود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

۱۳۹۷/۰۹/۱۲