شبکه آموزش به دنبال راهکاری برای ناشنوایان

مدیر شبکه اعلام کرد

شبکه آموزش به دنبال راهکاری برای ناشنوایان

مدیر شبکه آموزش درباره آموزش مجازی در دوران کرونا در مهرماه خبر داد: در حال طراحی جدیدی هستیم و بر همین اساس یک استودیو را برای آموزش مجازی در نظر گرفتیم. همچنین برای ناشنوایان نیز سعی کردیم راهکاری برای آموزش در نظر بگیریم.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، نشست خبری مسعود احمدی افرادی مدیر شبکه آموزش سیما دوشنبه ۶ مردادماه برگزار شد.

احمدی افزادی در ابتدای این نشست آموزش، مهارت و زبان فارسی را ماموریت های این شبکه برشمرد.

او مهارت کسب‌وکار و توانمندی‌های فردی را از اولویت های بخش مهارت در شبکه آموزش دانست.

وی درباره آموزش مجازی در دوران کرونا توضیح داد: مدرسه تلویزیونی ایران آغازگر عصر جدید آموزشی در آموزش و پرورش کشور شد که به تعبیر من رسانه ملی باعث آن شد و خانواده‌ها را از یک نگرانی بزرگ رهایی داد. این مدرسه دو اتفاق مهم را ترتیب داد. اول اینکه برای اولین بار عدالت آموزشی به وقوع پیوست و یک معلم با یک شیوه به بچه‌ها در نقاط مختلف درس می‌داد. دوم اینکه در گذشته سرفصل‌های مختلف به شکل‌های مختلفی تدریس می‌شد اما این مدرسه فرصتی فراهم کرد که همه به شکلی واحد برای تدریس دست پیدا کنند. علاوه بر این موارد شبکه آموزش توجه ویژه‌ای را به زبان فارسی دارد و برای آن دو برنامه مطالبه‌گرانه را نیز در دست تولید دارد.

احمدی افزادی سری جدید برنامه مشاعره اسماعیل آذر و قندپهلو را از دیگر برنامه‌های جدید شبکه آموزش عنوان کرد و گفت: علاوه بر این ما دو برنامه در حوزه بورس داریم که ورود مردم به آن را آموزش می‌دهد تا از هیجانات کاذب جلوگیری کند.

وی همچنین درباره چگونگی انتخاب دبیران بخش مدرسه تلویزیونی گفت: معلمان منتخب معاونت هر مقطع تحصیلی به شبکه آموزش معرفی می‌شدند و سپس کار خود را شروع می‌کردند. حتی دوره‌های حضوری چگونه در مقابل دوربین آموزش دهیم را برای معلمان عزیز برگزار کردیم تا اتفاق بهتری را شاهد شویم.

مدیر شبکه آموزش در پایان گفت: به قدری این آموزش نوپا بود که دیگر نباید آن را تعطیل کرد. چون در صورت تعطیل کردن ممکن است سبب ورود انواع مدل‌های آموزشی به خانه‌های مردم شود. ما برای ۱۵ شهریور آمادگی کامل برای استمرار کلاس‌ها داریم و آن را اعلام کردیم. ما می‌توانیم هم با استودیو مجازی و هم استودیویی که در حال آماده شدن است، کار را شروع کنیم و از مقطع ابتدایی تا پایان متوسطه دوم را تا پایان امسال آموزش دهیم که اتفاقی مهمی در سیستم آموزشی به شمار می‌آید که عدالت آموزشی را به معنای واقعی کلمه محقق می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۹/۰۵/۰۶