• صفحه اصلی
  • >
  • توانبخشی
  • >
  • معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور: راه‌اندازی کمیته پژوهش زبان اشاره در هفته آتی

معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور: راه‌اندازی کمیته پژوهش زبان اشاره در هفته آتی

 

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در آئین گرامیداشت هفته ناشنوایان از راه‌اندازی کمیته پژوهش زبان اشاره در هفته آتی خبر داد و گفت: لایحه بازنگری قانون حمایت از حقوق معلولان که نتیجه عدالت‌جویی دولت تدبیر و امید است به مجلس ارسال شده و امیدواریم با رای قاطع نمایندگان مجلس شرایطی ایجاد کند که اشتغال، مسکن، تحصیلات، بهداشت و درمان و مسائل فرهنگی افراد دارای معلولیت محقق شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، آئین گرامیداشت هفته ناشنوایان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

«حسین نحوی‌نژاد» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در آئین گرامیداشت هفته ناشنوایان از راه‌اندازی کمیته پژوهش زبان اشاره در هفته آتی خبر داد و گفت: لایحه بازنگری قانون حمایت از حقوق معلولان که نتیجه عدالت‌جویی دولت تدبیر و امید است به مجلس ارسال شده و امیدواریم با رای قاطع نمایندگان مجلس شرایطی ایجاد کند که اشتغال، مسکن، تحصیلات، بهداشت و درمان و مسائل فرهنگی افراد دارای معلولیت محقق شود.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به لایحه حمایت از حقوق معلولان اشاره کرد و گفت: امسال برای ما سال حساسی است؛ چراکه این لایحه برای استضعاف‌زدایی و عدالت‌محوری، دو سال است که تمام مراحل بررسی آن به پایان رسیده و ایرادات آن برطرف و آماده است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آن را تصویب کنند.

وی، افزود: با تصویب این لایحه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مطالبات معلولان در زمینه های تحصیلی، بهداشت، مسکن و دیگر موارد محقق خواهد شد. استفاده از زبان اشاره به عنوان خواسته بحق جامعه ناشنوایان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زمینه گسترش ارتباطات ناشنوایان با جامعه شنوا، در دست اجرا است و تربیت رابطان ناشنوایان، زمینه گسترش این ارتباط را فراهم می‌آورد.

منبع: سازمان بهزیستی کشور

۱۳۹۶/۰۶/۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.