• صفحه اصلی
  • >
  • ورزش
  • >
  • مهم ترین هدف فوتسال ناشنوایان؛ تکرار قهرمانی آسیا و جهان

مهم ترین هدف فوتسال ناشنوایان؛ تکرار قهرمانی آسیا و جهان

رئیس انجمن فوتسال ناشنوایان کشور با بیان اینکه دومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال مردان ناشنوا از روز جمعه (هفتم دی ماه) در اصفهان آغاز می شود، گفت: مهم ترین هدف ما تکرار قهرمانی آسیا و جهان در سال ۲۰۱۹ است.
به گزارش فانوس، محمد حسین مولا گفت: ۲۵ بهمن ماه تا ششم اسفند سال جاری مسابقات فوتسال ناشنوایان قهرمانی آسیا به میزبانی کشور تایلند برگزار می شود و ما تا فردا فرصت داریم که با معرفی ۱۱ فوتسالیست، برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کنیم.
وی با بیان اینکه رقابت های قهرمانی آسیا هر ۲ سال یکبار برگزار می شود، ادامه داد: هنوز تعداد کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها مشخص نشده اما به طور حتم تیم تایلند به عنوان میزبان به همراه چین مهم ترین رقبای فوتسال ایران در مسابقات آسیایی و جهانی هستند.
به گفته مولا، ایران اولین بار سال ۲۰۱۱ در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده و تاکنون در چهار مرحله عنوان قهرمانی آسیا را بدست آورده است.
وی در پاسخ که آیا سطح رقابت ها پایین است یا اینکه تیم ایران قدرتمندانه در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت می کند که توانسته چهار مرحله پیاپی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد؟، گفت: فوتسال مردان ناشنوا یکی از قدرتمندترین تیم های فوتسال جهان است زیرا بازیکنان ملی پوش ما تمام طول سال را با توجه به تست های فنی و بدنسازی خود زیر نظر مربیان استانی تمرین می کنند.
رئیس انجمن فوتسال ناشنوایان ادامه داد: علاوه بر این بیشتر بازیکنان تیم ملی فوتسال ناشنوایان در لیگ توانمندان استان ها یا کشور بازی می کنند و این موضوع کمک می کند تا همیشه با آمادگی بالا در خدمت تیم باشند.
این مسئول انجمن گفت: ما در رشته فوتبال چهار رده تیم ملی داریم و همزمان با خروجی هر تیم، تعدادی ورودی وجود دارد بنابراین همیشه از بهترین نفرات در ترکیب تیم های ملی استفاده می شود و همیشه تیم ها در همه رده های سنی در بهترین شرایط آمادگی قرار دارند.
وی گفت: در سال ۲۰۱۹ مسابقات جام جهانی فوتسال ناشنوایان را در پیش داریم که هنوز زمان و مکان آن مشخص نشده است اما ایران طی ۲ دوره در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ در این رقابت ها شرکت کرده و توانسته عنوان قهرمانی این رقابت ها را بدست آورد.
وی کسب عنوان قهرمانی در مسابقات فوتسال جام جهانی ۲۰۱۹ را از دیگر اهداف تمرینات تیم ملی فوتسال مردان ناشنوا عنوان کرد و گفت: ما چهار اردوی آماده سازی برای حضور تیم در قهرمانی آسیا برنامه ریزی کرده ایم و پس از بازگشت از این رقابت ها قطعا روند آماده سازی تیم برای مسابقات جام جهانی ادامه می یابد.
دومین اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال با هدف ارزیابی و انتخاب بازیکنان با حضور ۱۴ ملی پوش از هفتم تا سیزدهم دی ماه در اصفهان برگزار می شود.
جبرئیل یوسفی به عنوان سرمربی هدایت این تیم را به عهده دارد و حسین شمس به عنوان مدیر فنی، محمود درویش منش و مهدی صالح به عنوان کمک مربی وی را همراهی می کنند.
منبع: خبرگزاری ایرنا
۱۳۹۷/۱۰/۰۳