تلاش برای توسعه فضاهای فرهنگی ویژه ناشنوایان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ممکن است فضا‌های فعلی برای افراد ناشنوا کافی نباشد؛ تلاش می‌کنیم تا به سوی توسعه این امکانات پیش برویم.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره کمبود  فضاهای فرهنگی هنری برای ناشنوایان گفت: توجه خوبی نسبت به حوزه‌های فرهنگی هنری برای ناشنوایان در حال اتفاق افتادن است، تا ناشنوایان بتوانند از فضاهای فرهنگی هنری  همچون سینما، تئاتر و غیره بهره‌های بیشتری ببرند, و این کمک می‌کند به اینکه ما جامعه هایی را که کمتر دیده می‌شوند، ببینیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همین شروع برای توسعه فضاهای فرهنگی ممکن است این فضاها و سانس‌های فعلی برای افراد ناشنوا کافی نباشد، اما این روند شروع خوبی است؛ ما تلاش می‌کنیم تا به سوی توسعه این امکانات پیش برویم.

صالحی در پایان یادآور شد: باید به خاطر داشته باشیم که بسیاری از سالن‌های سینمایی در کشور، سالن‌های خصوصی هستند؛ ما باید تلاش کنیم تا روند توسعه فضاهای فرهنگی برای ناشنوایان را با نگاه اقتصادی و اجتماعی با یکدیگر ترکیب کنیم، تا مشوق‌هایی برای اکران‌های وسیع‌تر و متعدد‌تر باشیم.

منبع: خبرباشگاه جوان

۱۳۹۷/۱۰/۰۳