فضای پارک رایگان در محل‌های مشخص شده برای معلولان و جانبازان

اعضای شورای اسلامی شهر تهران بهای خدمات پارکینگ برای معلولان و جانبازان در فضاهای از پیش تعیین شده در سال ۹۹ را رایگان کردند.

به گزارش ایسنا، صبح امروز در جلسه شورای اسلامی شهر تهران پیشنهادات اعضای شورا در خصوص لایحه تعیین نرخ ورودی به پارکینگ‌ها روی میز بررسی شورا قرار گرفت و محمد سالاری پیشنهاد داد که فضاهای پارک در پارکینگ‌های شهرداری برای معلولان و جانبازان رایگان باشد.

محسن هاشمی در واکنش به این پیشنهاد اظهار کرد: در همه جای دنیا جای مخصوصی را با علامت جای پارک معلول مشخص می‌کنند و معلولان اگر در این فضاها خودروی خود را پارک کنند توقف برای آنها رایگان می‌شود.

علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا نیز پیشنهاد داد: از آن جا که همه معلولان و جانبازان پلاک معلول ندارند قرار شد این افراد در سامانه ثبت نام کنند و هر جایی که خودروی خود را پارک کردند برای آنها رایگان باشد.

حجت نظری نیز عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از معلولان به دلیل محدودیت‌هایشان نمی‌توانند وارد جامعه شوند و به نظرم باید همه فضاهای پارکینگ برای خودروی معلولان و جانبازان رایگان شود.

به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران  به این پیشنهاد که معلولان و جانبازان در همه فضای پارکینگ خدمات رایگان دریافت کنند رأی مثبت ندادند و بر همین اساس معلولان می‌توانند در محل‌های مشخص که برای آنها در نظر گرفته شده خودروی خود را رایگان پارک کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۸/۱۱/۱۳