• صفحه اصلی
  • >
  • آموزش
  • >
  • واحد فرشتگان دانشگاه آزاد نقطه عطفی در آموزش عالی ناشنوایان است

واحد فرشتگان دانشگاه آزاد نقطه عطفی در آموزش عالی ناشنوایان است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افتتاح واحد بین الملل فرشتگان دانشگاه نقطه عطفی است تا کم شنوایان و ناشنوایان بتوانند در عرصه علم بروز یابند و استعدادهای آنها در این دانشگاه به منصه ظهور برسد.

 محمد مهدی طهرانچی امروز شنبه در مراسم افتتاح واحد بین الملل فرشتگان دانشگاه آزاد اظهار داشت: ناشنوایان و کم شنوایان می توانند خود مولد کار باشند و با تربیت فناور در دانشگاه آزاد قادر می شوند منشاء یک خلق نوین باشند و پیرامون آن افراد عادی را هم به کار گیرند.
طهرانچی گفت: بی شک افتتاح این واحد دانشگاهی امروز نقطه عطفی است که کم شنوایان و ناشنوایان  بتوانند در عرصه علم بروز یابند.
وی افزود: درست است که ناشنوایان مانند بقیه مردم شنوا نمی توانند بگویند و بشنوند، اما آنها به خوبی می توانند فکر کنند و برای جامعه مولد اندیشه های نوین باشند.
به گفته رییس دانشگاه آزاد، در کشور برای آموزش عالی افراد ناشنوا و زبان اشاره چاره ای نیندیشیده شده است. ناشنوایان از نعمت شنیدن و سخن گفتن محروم هستند، اما  ناتوان نیستند. امروز غفلت آموزش عالی با این افتتاح بزرگ که نقطه عطفی برای جامعه یک میلیونی و همه ناشنوایان در سطح منطقه است رفع شد.

وی با اشاره به اینکه برای ناشنوایان به ملاحظات و بستر و آموزش ویژه نیاز است، خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد در ایفای نقش اجتماعی خود به عنوان دانشگاه اجتماعی پای در این راه نهاده تا در مقاطع مختلف وارد عرصه شود.
رییس دانشگاه آزاد با بیان اینکه هیات علمی و برگزیدگان حوزه ناشنوایان در این دانشگاه گرد هم می آیند، گفت: درخشش استعدادهای خوبی که به این ناشنوایان عطا شده، در این دانشگاه به منصه ظهور می رسد. یکی از این نعمت های ناشنوایان این است که در حوزه اندیشه حرف های خوبی برای گفتن دارند.
رییس دانشگاه آزاد در ادامه گفت: ناشنوایان دارای فکرهای زلالی هستند که به درد جامعه اسلامی می خورد.
طهرانچی درباره رشته های تحصیلی واحد بین الملل فرشتگان اظهار داشت: کاردانی فناوری اطلاعات، مترجمی زبان، علوم ورزشی، عکاسی گرایش تبلیغات ، نقاشی و معماری داخلی از رشته های تحصیلی این دانشگاه است.
وی از ایجاد رشته های علوم انسانی در این واحد دانشگاهی در آینده خبر داد و گفت: برای سال آینده به علوم انسانی مانند حقوق که به زبان تعقل نیاز دارد، پرداخته می شود.
طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد امروز کارمند پرور نیست، افزود: دانشگاه فضایی را تولید می کند که دانشجویان ناشنوا هم مشغول کار باشند.

وی همچنین درباره شهریه واحد دانشگاهی فرشتگان دانشگاه آزاد گفت: هیچ ناشنوایی نباید به دلیل نداشتن شهریه از تحصیل محروم شود، این موضوع نگرانی ندارد و راهی برای حل آن پیدا می شود.

به گزارش ایرنا، دانشگاه آزاد واحد بین الملل فرشتگان امروز با حضور محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد و سید محمود رضا آقا میری رییس واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد  افتتاح شد. این واحد دانشگاهی به عنوان یک نهاد آموزش عالی در سطح ملی و منطقه در خدمت دانشجویان با نیازمندی های ویژه و با محوریت جامعه ناشنوا/ کم شنوا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۳۹۸/۱۱/۲۶