• صفحه اصلی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • اقدام ناشنوایان برای تشکیل زندگی بسیار قابل تحسین است/١١٣هزار خانوار در نوبت دریافت واحدهای مسکونی هستند

اقدام ناشنوایان برای تشکیل زندگی بسیار قابل تحسین است/١١٣هزار خانوار در نوبت دریافت واحدهای مسکونی هستند

یس سازمان بهزیستی کشور در چهارمین جشنواره ملی ازدواج ۸۲ زوج ناشنوای اصفهانی در رابطه با واگذاری مسکن گفت: اولویت واگذاری این واحدهای مسکونی با زوج های دارای معلولیت و خانواده های چند معلولیتی است.

به گزارش خبرگزاری موج، پیش از ظهر امروز در چهارمین جشنواره ملی ازدواج ۸۲ زوج ناشنوا که با شعار ” طرح پیوند آسمانی ” برگزار شد، وحید قبادی دانا در رابطه با واگذاری  مسکن به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی گفت: اولویت واگذاری مسکن به به افراد تحت پوشش سازمان خبر داد و گفت : اولویت واگذاری این واحدهای مسکونی با زوج های دارای معلولیت و خانواده های چند معلولیتی است

وی در ادامه افزود:  سنت حسنه ازدواج ناشنوایان را شجاعانه و تحسین برانگیز است. آنهم در شرایطی که بسیاری از جوانان تن به ازدواج نمی‌دهند، اقدام ناشنوایان برای تشکیل زندگی بسیار قابل تحسین است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید برانجام مشاوره ژنتیک توسط معلولین از ناشنوایان خواست تا با مراجعه مستمر به مراکز مشاوره ژنتیک، اقدامات لازم برای فرزندآوری را پیگیری نمایند.
قبادی دانا، اجرایی شدن قانون جامع  حمایت از حقوق معلولان را مشمول همه دستگاه‌های اجرایی عنوان و تصریح کرد: در یک سال، برای اجرایی شدن قانون ١٢هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان اعتبار لازم است و این در حالی است که بودجه  تنها یک هزار و ١٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این قانون در نظر گرفته است.
وی افزود: براساس این قانون، وزارت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های مرتبط موظف هستند متناسب با ارایه تسهیلات ارزان قیمت واحدهای مسکونی با کیفیت و مناسب‌‌سازی شده به افراد معلول بدون مسکن، با اولویت زوج‌‌های دارای معلولیت و خانواده‌‌های دارای چند معلول تحویل دهد.
قبادی دانا در پایان با بیان اینکه طرح مسکن خانوارهای دارای دو معلول و بیشتراز سه سال پیش کلید خورده است، یادآور شد: ١١٣هزار خانوار در نوبت دریافت واحدهای مسکونی هستند.

منبع: خبرگزارش موج

۱۳۹۷/۱۲/۱۰