• صفحه اصلی
  • >
  • ورزش
  • >
  • شمس: تبعیض پاداش مدال‌آوران ناشنوا را بی‌انگیزه کرده است

شمس: تبعیض پاداش مدال‌آوران ناشنوا را بی‌انگیزه کرده است

مدیر فنی تیم فوتسال ناشنوایان با انتقاد نسبت به تبعیض پاداش بین ورزشکاران ناشنوا با افراد معلول و غیرمعلول گفت: در هر قهرمانی مسوولین وزارت ورزش این قول را می‌دهند که تبعیض میان پاداش مدال آوران ناشنوا با افراد معلول و غیرمعلول برداشته می‌شود، اما همچنان در میزان پاداش‌ها تبعیض وجود دارد و تلاشی برای یکسان‌سازی صورت نگرفته است.

حسین شمس در گفت و گو با ایسنا، پس از قهرمانی تیم فوتسال ناشنوایان برای سومین بار در آسیا و کسب سهمیه مسابقات جهانی سوئیس اظهار کرد: فوتسالیست‌های ناشنوا با کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات توانستند برای سومین بار قهرمان آسیا شوند و همراه تیم‌های ژاپن، تایلند و قزاقستان سهمیه حضور در مسابقات جهانی سوئیس را کسب کنند.

وی گفت: تیم فوتسال ناشنوایان در حالی برای سومین بار قهرمان آسیا شد که به خاطر مشکلات اعتباری مجبور شدیم ۱۱ بازیکن به جای ۱۴ بازیکن راهی تایلند کنیم که البته به بازیکنان قول دادیم در المپیک ناشنوایان که آبان سال آینده در هنگ کنگ برگزار می‌شود و سپس مسابقات جهانی سوئیس با همان ۱۴ بازیکن در این دو تورنمنت شرکت کنیم.

مدیر فنی تیم فوتسال ناشنوایان با اشاره به تبعیض مسؤولین بین قهرمانان ناشنوا با مدال‌آوران معلول و غیرمعلول از نظر پاداش اظهار کرد: تیم فوتسال ناشنوایان قهرمان دو دوره جهان و سه دوره آسیا هستند، اما پاداش آنها یک سوم مدال‌آوران معلول و غیرمعلول نیست. هر بار هم بعد از قهرمانی مسؤولان وزارت ورزش و جوانان این قول را می‌دهند که پاداش آنها یکسان‌سازی می‌شود، اما متأسفانه این وعده و وعیدها هیچ وقت عملیاتی نمی‌شود. واقعاً چه فرقی بین مدال یک فرد ناشنوا با سایر مدال آوران وجود دارد.

شمس اضافه کرد: مدال‌آوران ناشنوا چون زبانی برای دفاع از حق خود ندارند همیشه مظلوم واقع شدند، امیدوارم این تبعیض پاداش زودتر برداشته شود تا ورزشکاران ناشنوا که تنها امیدشان به پاداش قهرمانی است، با انگیزه بهتری خود را برای تکرار عنوان قهرمانی برای سومین بار در مسابقات جهانی سوئیس آماده کنند.

وی در پایان با اشاره به دعوت نفرات جدید به تیم فوتسال ناشنوایان گفت: در حال حاضر منتظر برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون ناشنوا هستیم تا ببینیم ریاست آینده این فدراسیون را چه کسی برعهده خواهد گرفت تا برنامه‌های خود را برای آماده‌سازی این تیم برای دو رویداد مهمی که سال آینده پیش‌رو داریم، ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۷/۱۲/۰۸