بستر های لازم برای اشتغال زایی فراهم شود

رئيس اداره بهزيستي اروميه گفت: براي اينكه قشر ناشنوایان از جامعه بتوانند نقش تاثيرگذارتر از شرايط امروز داشته باشند مي بايست بسترهاي لازم براي اشتغال و مسكن آنها فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربايجان غربي، “سعيد فريور” در مراسمي که به مناسبت روز جهانی ناشنوایان با حضور مديركل و معاون توانبخشي بهزيستي استان، نائب رئيس شوراي اسلامي شهر اروميه و خانواده بزرگ ناشنوايان استان برگزار شد، با بيان اينكه خانواده ناشنوايان نيازمند توجه جدي مسئولين هستند، افزود: بهزيستي به عنوان يك نهاد تخصصي با ررويكردي حمايتي و پيشگيرانه براي ارائه خدمات به خانواده ناشنوايان برنامه هاي متعددي را به اجرا مي گذارد و براي اينكه اين قشر از جامعه بتوانند نقش تاثيرگذارتر از شرايط امروز داشته باشند مي بايست بسترهاي لازم براي اشتغال و مسكن آنها فراهم شود.

همچنین”مهدي چناقلو ” رئيس هيات مديره انجمن خانواده ناشنوايان استان نيز با بيان اينكه اين انجمن از سال ۱۳۸۶ فعاليت خود را آغاز كرده گفت: در حال حاضر ۴۵۰ نفر عضو اين انجمن هستند.

وی با اشاره به فعاليت هاي فرهنگي و ورزشي اين انجمن اظهار كرد: اشتغال و مسكن به عنوان دغدغه هاي اصلي ناشنوايان مطرح است.

وي با تقدير از حمايت هاي بهزيستي ابراز اميدواري نمود تا مسئولين بيش از پيش در خصوص اشتغال زايي براي ناشنوايان تلاش كنند.

چناقلو گفت: با اينكه تعدادي از ناشنوايان در سال هاي قبل موفق به حضور در واحدهاي توليدي شدند اما به دليل ناتواني در برقراي ارتباط با افراد شنوا دچار مشكل شده و دوباره بيكار شده اند لذا نياز است تا موسسات و واحدها توليدي مختص ناشنوايان ايجاد شود تا اين افراد به راحتي باهم ارتباط برقرار كرده و مشغول كار شوند.

همچنین دراین مراسم با حضور مديركل و معاون توانبخشي بهزيستي استان و ساير مسئولين از ناشنوايان موفق در عرصه هاي مختلف تقدير شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳۹۸/۰۴/۱۰