آموزش و پرورش از پرداخت عوارض ساختمانی معاف شد

شهردار تهران از معافیت وزارت آموزش و پرورش در پرداخت عوارض تغییر کاربری خبر داد و گفت: از این پس آموزش و پرورش حتی برای تغییر کاربری هم نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمدعلی افشانی شهردار تهران  صبح امروز با حضور در مدرسه ابتدایی پسرانه ناشنوایان باغچه‌بان ۱ و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: تعلیم و تربیت جزو اولین آیاتی بود که از سوی خداوند نازل شد و این نشان می‌دهد که همه ما در برابر آموزش و پرورش مسؤول هستیم.

افشانی گفت: آموزش امری بسیار ارزشمند است و جنبه‌های تربیتی سختی دارد و به نوبه خود دست تک‌تک معلمان را می‌بوسم و امیدوارم کودکانی خلاق و پرسشگر تربیت کنیم تا موفقیت کشور در آینده تضمین شود.

شهردار تهران ادامه داد:  شهرداری تهران در راستای کمک به آموزش و پرورش گام‌هایی برداشته است و این کمک‌ها ادامه پیدا می‌کند.

به گفته افشانی، حتی در بحث تغییر کاربری ساختمان‌های آموزش و پرورش در بافت‌هایی که در حال حاضر فضای آموزشی نیاز ندارند مقرر شد که عوارض برای کسب پروانه از آنها اخذ نشود ؛ دو هفته قبل این مهم به تصویب رسید و از این پس آموزش و پرورش حتی برای تغییر کاربری هم نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

وی ادامه داد:  شهرداری از راه های مختلف می‌تواند به آموزش و پرورش کمک کند، یکی از این روش‌ها نوسازی مدارس به خصوص محوطه‌سازی و فضای سبز است و همچنین می‌تواند در بحث حمل‌ونقل و سرویس دانش‌آموزان هم کمک کند.

منبع:خبرگزاری فارس

۱۳۹۷/۰۷/۰۱