۱۳۴ هزار معلول در تهران زندگی می‌کنند

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: ۱۳۴ هزار معلول در استان تهران هستند که ۱۷ درصد آنها معلولیت ناشنوایی و کم شنوایی دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، داریوش بیات نژاد در مراسم تقدیر از فعالان حوزه ناشنوایان و کم شنوایان استان تهران گفت: ۵۰ درصد عامل ناشنوایی افراد مربوط به مسائل ژنتیکی و ۵۰ درصد دیگر نیز اکتسابی است.

وی افزود: سال گذشته قانون اجباری شدن غربالگری شنوایی در کشور به تصویب رسید و بر این اساس توانستیم از شیوع گسترده این معلولیت تا حدودی جلوگیری کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برنامه ها و طرح های مختلفی در جهت ارائه خدمات به معلولان دارد، گفت: یکی از این برنامه ها افزایش خدمات در مناطق محروم و کم برخوردار است تا جایی که بتوانیم از افزایش معلولیت در این مناطق جلوگیری و شاهد کاهش معلولیت ناشنوایی و کم شنوایی باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید از آسیب های ناشی از معلولیت ها نیز جلوگیری کنیم، گفت: در این راستا نیز برنامه ها و طرح هایی در دستور کار داریم به طوری که امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم شاهد اجرای این برنامه ها با تخصیص اعتبارات به موقع باشیم.

بیات نژاد گفت: ۱۳۴ هزار معلول در استان تهران هستند که ۱۷ درصد آنها معلولیت ناشنوایی و کم شنوایی دارند.

وی ادامه داد: همچنین در استان تهران ۳هزار و۲۰۰ معلول خفیف، ۶هزار و ۹۸ نفر با معلولیت متوسط، ۷هزار و ۶۶۴ نفر معلولیت شدید و همچنین ۵هزار و ۵۷۰ نفر با معلولیت شدید داریم که به تمامی این افراد خدمات ارائه می شود که با اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، بخش اعظمی از مشکلات این افراد برطرف می شود.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۳۹۷/۰۷/۰۴