دورهمی استعدادیابی کودکانه در قالب جشنواره «از کودکی»

تهران-ایرنا-جشنواره «از کودکی» به مناسبت روز جهانی کودک با هدف آموزش هم‌زیستی، تعامل و تاکید بر برابری حقوق کودکان با یکدیگر از روز سه شنبه ۲۹ آبان ماه پذیرای آثار خلاقانه کودکان در قالب متن، عکس، صوت و ویدئو است.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره «از کودکی» این جشنواره که توسط یک استارت‌آپ خصوصی با حمایت جامعه معلولین ایران برگزار می‌شود، یک رویداد ملی برای استعدادیابی است که تمام کودکان ۵ تا ۱۲ ساله ‌می‌توانند با ارسال آثار خود به دبیرخانه رویداد، در این دورهمی بزرگ استعدادهای کودکانه مشارکت کنند.
در پذیرفتن آثار هیچ محدودیتی وجود ندارد و کودکان می‌توانند استعدادها، مهارت‌ها و توانمندی‌های خلاقانه‌ خود را درسایت جشنواره به آدرس cactuscast.ir ثبت کنند.
خانواده‌هایی که علاقمند به استعدادیابی و حضور فعالانه کودک خود در یک رویداد فرهنگی اجتماعی متفاوت هستند، تا پایان آذر برای ثبت‌نام و ارسال آثار خلاقانه کودکان‌شان فرصت دارند.
کودکان دارای معلولیت، کودکان کار، کودکان مهاجر و کودکان غیرمعلول، همگی از فرصتی برابر برای شرکت در این جشنواره برخوردارند.
آثار ارسالی، در بازه زمانی دوهفته‌ای توسط هیات داوران و مردم به رای‌گیری گذاشته می‌شود و پس از آن، طی مراسمی از خالقان آثار منتخب تقدیر و جوایز ارزنده‌ای به ایشان اهدا خواهد شد.
این رویداد با تکیه بر سادگی و معصومیت کودکان و توانایی معجزه‌آسای آنها در برقراری ارتباط با یکدیگر فارغ از رنگ پوست، زبان یا هر تفاوت دیگر به جامعه یادآوری کند که با تغییر نگرش، می‌توان از نیروی مولد و انرژی و انگیزه چند میلیون فرد دارای معلولیت در راستای توسعه ایران و ایجاد جامعه‌ای پیشرفته بهره گرفت.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، شهرداری تهران، انجمن خانواده ناشنوایان ایران، انجمن باور، انجمن سندروم داون، انجمن نابینایان و انجمن ضایعات نخاعی ایران از جمله حامیان این رویداد هستند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

۱۳۹۷/۰۸/۲۷