برگزاری جشن و افتتاحیه سومین پارک ویژه معلولان در منطقه ۱۴

گالری عکس

روز دوشنبه، مورخ ۹۷/۹/۱۲ مصادف با روز جهانی معلولین، افتتاحیه و جشنی با حضور ریاست محترم شهرداری منطقه ۱۴ در پارک ابیانه، سومین پارک مخصوص توانیابان از طرف خانه سلامت با هماهنگی کانون معلولین ، حضور خانواده های معلولین و با هماهنگی سازمان بهزیستی کشور و همچنین شهرداری کل منطقه ۱۴ تهران برگزار شد.
با کمک و مساعدت های همگانی بهزیستی ، شهرداری تهران و همچنین سازمانهای مردم نهاد؛ غرفه هایی جهت خرید و فروش دستاوردهای معلولین از جمله انجمن اُتیسم ایران، انجمن خانواده ناشنوایان ایران، انجمن ام اس، انجمن ضایعات نخاعی، گروه توانیابان شرق تهران پیشرو در توانمند سازی، مؤسسه پیام آوران ساحل امید، مرکز روزانه توانبخشی و آموزش معلولین ضایعه نخاعی شهدای جلائی پور، کمپین بیماری دوشن، انجمن حمایت از مبتلایان به دیستروفی، بنیاد معلولین ایرانیان انجمن حمایت از بیماران ایکتیوز، مرکز روزانه توانبخشی و آموزشی معلولین نخاعی شهرستان طرشت (گویای آی نور)، بنیاد خیریه معلولین ایران، انجمن نابینایان ایران، آسایشگاه معلولین بچه های آسمان و همچنین انجمن گردشگری معلولین پارس و انجمن ای بی (حمایت از بیماران پروانه ای) بر پا شد.
مسئولین غرفه انجمن خانواده ناشنوایان ایران؛ آرزو استادعلی، خانم افسانه صادقی ( مترجم) و آقای علیرضا تاجیک) بودند.
برنامه با گروه سرود حضرت زینب(س)، با موضوع: ای ایران ای مرز پُرگهر…. آغاز شد.
مدیر برگزاری و مجری برنامه جشن معلولین در بوستان ابیانه، جناب آقای فقیهی و همسر ایشان بودند.
که ضمن خوش آمدگویی ، افتتاحیه سومین پارک ویژه معلولین ، هفته جهانی معلولین را با شعار: “می توان در کوچه های زندگی فکر رسم آبی پرواز بود” را به حضار محترم تبریک گفتند.
سپس جناب آقای بحیرایی (رئیس شورای شهرداری منطقه ۱۴ تهران)، بعد از سلام و خوش آمدگویی و تبریک هفته جهانی معلولین، در رابطه با بازسازی شهر و پیاده روها برای رفاه و آسایش معلولین این منطقه به سخنرانی پرداختند.
موسیقی ارگ و پیانو توسط آقای علیشاهی اجرا شد.
در ادامه گروه سرود حضرت زینب(س) با موضوع: گل پامچال تا تو را دارم حس می کنم دنیا تو دستامه… ؛ با ابزار موسیقی خودشان سرود را اجرا کردند.
غرفه انجمن خانواده ناشنوایان ایران، با دو پوستر خوش آمدگویی و بنر اعلامیه برای آموزش زبان اشاره دیده می شد.
از حضار با ” کیک و شیرکاکائو” پذیرایی بعمل آمد.

جناب آقای نظری (عضو شورای شهر تهران) ، جناب آقای پور شجاعیان (معاون فرهنگی- اجتماعی شهرداری تهران) در رابطه با وسایل کمک آموزشی، ویلچر برای معلولین جسمی و حرکتی، داروهای کمیاب و سمعک و درمان های رایگان و همچنین اجرا و برگزاری برنامه های جشن به سخنرانی پرداختند.
اهدای جوایز به کارکنان شهرداری و همچنین بهزیستی منطقه ۱۴ تهران از دیگر برنامه های این جشن بود.
این مراسم راس ساعت ۱۲ ظهر به پایان رسید.
از همکاری سازمان بهزیستی و همچنین شهرداری منطقه ۱۴ که دورهمی معلولین و خانواده هایشان و به خصوص کاهش مشکلات مالی و اجتماعی معلولین را فراهم نمودند تشکر مینماییم.

روابط عمومی انجمن ناشنوایان ایران