• صفحه اصلی
  • >
  • فناوری
  • >
  • مایکروسافت زمان دقیق اضافه نمودن زیرنویس به پاورپویت را اعلام کرد

مایکروسافت زمان دقیق اضافه نمودن زیرنویس به پاورپویت را اعلام کرد

مایکروسافت قصد دارد به زودی امکان اضافه نمودن زیر‌نویس و کپشن را به نرم‌افزار پاورپوینت اضافه کند.
به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مهندسان مایکروسافت با اضافه نمودن قابلیت‌های جدیدی به نرم‌افزار پاورپوینت در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوشی برای علاقمندان به مجموعه نرم‌افزارهای آفیس در نظر گرفته‌اند.

مایکروسافت اعلام کرده در اوایل سال ۲۰۱۹ امکانات جدیدی را به تعدادی از نرم‌افزارهای آفیس اضافه می‌کند. مهمترین قابلیت اعلام شده از سوی مایکروسافت امکان اضافه کردن زیرنویس و کپشن در نرم‌افزار پاورپوینت است. هدف اصلی مایکروسافت از ارائه این‌ ویژگی‌های جدید حمایت از کاربران ناشنوا و کم‌شنوا است. در پاورپوینت جدید حتی کاربر می‌تواند هنگام سخنرانی یک فرد زیرنویس آن را به صورت زنده دریافت کنند.

طبق اعلام مایکروسافت کپشن زنده و زیرنویس هم‌زمان در ۱۲ زبان زنده جهان با پاورپوینت جدید ارائه می‌شود و زیرنویس‌های موجود در برنامه از ۶۰ زبان پشتیبانی می‌کند. لازم به ذکر است مایکروسافت در سری جدید نرم‌افزار پاورپوینت از هوشی‌مصنوعی بهره‌گیری کرده است. مجهز شدن پاورپوینت به فناوری‌ هوش‌مصنوعی قابلیت‌های ویژه‌ای را به آن بخشیده است.

مایکروسافت تا حدی به نرم‌افزار پاورپوینت جدید مطمئن است که به کاربران قول می‌دهد توانایی سخنرانی و ارائه کنفرانس را در آن‌ها بالا می‌برد. از مزیت‌های دیگر بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی در این نرم‌افزار، تطبیق فوق‌العاده گفتار و نوشتار است. مایکروسافت قصد دارد پاورپوینت جدید را با نام PowerPoint office 365 برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک اواخر ژانویه ۲۰۱۹ عرضه کند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
۱۳۹۷/۰۹/۲۱