برگزاری مراسم دورهمی از کودکی

گالری تصاویر

برنامه دورهمی در روز پنجشنبه مورخ ۱۵آذر ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۹ به صورت دو سانس در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. مسئول برگزاری این دورهمی جناب آقای وحید حجه فروش بود و این برنامه با همکاری گروه کاکتوس، جامعه معلولین ایران، مشارکت وزارت رفاه، سازمان بهزیستی، شهرداری تهران، انجمن سندرم دان، انجمن خانواده ناشنوایان ایران و انجمن نابینایان ایران اجرا گردید.
در این دورهمی غرفه هایی برای سرگرمی کودکان در نظر گرفته شده بود و هر غرفه سرگرمی های متنوعی از قبیل؛ غرفه مدرسه طبیعت، غرفه نقاشی کودکان، غرفه درست کردن کاردرستی کودکان بوسیله حبوبات و پوست خشکبارها، گریم صورت کودکان و…
بازی های دسته جمعی و شعر خوانی با کودکان و والدینشان جزئی از برنامه ها بود.
شعارهای زیادی در این برنامه به چشم میخورد که می توان به عنوان مثال ۲ مورد را بیان کرد؛
۱_ دنیایی بهتر برای همه، با یاری یکدیگر
۲_ کودکان در کنار هم، با هر شرایطی می توانند بازی کنند.
هدف نهایی این دورهمی این بود که یادآور شویم کودکان دارای معلولیت با کودکان غیر معلول فرقی ندارند و می توانند با هم بازی کنند و بزرگترها هم گاهی باید خود را به دنیای کودکان نزدیکتر کنند.
حضور مترجم برای استفاده کودکان ناشنوای دورهمی را ، خانم ها سپیده عبدالعزیزی، فریناز کوه میشی و خانم افسانه صادقی از طرف انجمن خانواده ناشنوایان ایران، بر عهده داشتند.
خانم زینب جاوید به عنوان عکاس در این مراسم حضور فعال داشته و با عکسهای زیبا، روز خاطره انگیزی را ثبت نمودند.
آقای حامد عابدین زاده” رئیس هئیت مدیره انجمن ناشنوایان ایران”، خانم اکرم سلیمی” مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران” و آقای محمد رضا تقوی “خزانه دار انجمن خانواده ناشنوایان ایران” از این جمع کودکانه بازدید کردند. خانم سلیمی” مدیر عامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران” در پی بازدید خود با خبر نگاران شبکه یک و شبکه سه صدا و سیما مصاحبه کردند و از نیازهای کودکان و محدودیت های ناشنوایان در جامعه به نکاتی اشاره نمودند و همچنین نظر خود را در حضوص برنامه” از کودکی” بیان کردند.
از همه دست اندرکارانی که ما را در برپایی این مراسم یاری دادند تشکر و قدر دانی می نماییم.

روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان ایران