• صفحه اصلی
  • >
  • دسته‌بندی نشده
  • >
  • مراسم سالگرد استاد گرامی جبار باغچه بان در مزار با همکاری انجمن خانواده ناشنوایان ایران و کانون ناشنوایان ایران ۴آذر ماه ۱۳۹۷

مراسم سالگرد استاد گرامی جبار باغچه بان در مزار با همکاری انجمن خانواده ناشنوایان ایران و کانون ناشنوایان ایران ۴آذر ماه ۱۳۹۷

انجمن خانواده ناشنوایان ایران به همت کمیته های خود اعم از کمیته جوانان، مذهبی، گردشگری، بانوان، مراسم ۵۲ سالروز زنده یاد جبار باغچه بان را بر مزار ایشان در ابن بابویه چشمه علی برگزار کرد.
ابتدا مراسم با قرائت قران توسط آقای محمد سعیدی آغاز شد، پس فاتحه جهت شادی روح ایشان به صورت دسته جمعی قرائت گردید و دسته گلی بر مزار ایشان نهاده شد.
آقای عابدین زاده ضمن خوش آمدگویی به حضار محترم از حضور اعضای ناشنوا و عزیزانی که از راه دور ( قم، اصفهان، تبریز، مشهد و اردبیل و… ) جهت تجدید میثاق به مزار باغچه بان ( خورشید خاموشان ) قدم رنجه فرموده بودند، تشکر وقدردانی نمود و میلاد با سعادت نبی اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) (هفته وحدت) را بر عزیزان تبریک و تهنیت گفت.
ایشان در رابطه با ساخت آرامگاه زنده یاد جبارباغچه بان و تعویق مرمت این مکان توسط شهرداری و بهزیستی برای حضار به نکاتی اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد که با پیگیری و در آینده ای نزدیک با یاری خدا و با همکاری عزیزان به خواسته اعضای ناشنوایان جامه عمل بپوشاند.
آقای مهدی قبادی، رئیس کانون ناشنوایان نیز سخنرانی کوتاهی نمودند و این روزفرخنده را به اعضای محترم ناشنوا تبریک گفتند و جهت آرامش روح آن بزرگ مرد تاریخ لحظه ای سکوت نمودند و با قرائت فاتحه، شادی روحشان را از ایزد منان خواستار شدند.
در ادامه آقای محسن موسوی یکی از شاگردان باغچه بان خاطرات زیبا و به یاد ماندنی از جبارباغچه بان ایراد نمودند و همگان از آن بهره فراوان بردند.
سخنرانی خانم دکترگیتا موللی ( دبیر کمیته مطالعات ناشنوایی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و رئیس مرکز فرانک از دیگر برنامه های این مراسم بود.
ایشان پیشرفت ناشنوایان در تمامی عرصه ها را عنوان نمودند و از جبارباغچه بان به عنوان معلمی بزرگ و مردی تاریخ ساز یاد نمودند.
این مراسم توسط صداوسیما تحت پوشش خبری شبکه دو قرار گرفت و برنامه اجرای این مراسم آقای بوستان افروز و آقای شیرپور فیلمبرداری و خانم زینب جاوید عکاسی و همکاران روابط عمومی (جعفر افتخار و صادق حسینی و داود نظری و یعقوب یعقوبی) از مراسم را برعهده داشتند.
انتهای این مراسم با پذیرایی کیک و آبمیوه خاتمه یافت و عزیزان رأس ساعت ۱۲ محل را ترک نمودند.

روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان ایران

گالری عکس