• صفحه اصلی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • ساخت مسکن برای خانوارهای دارای ۲ معلول توسط ستاد اجرایی فرمان امام

ساخت مسکن برای خانوارهای دارای ۲ معلول توسط ستاد اجرایی فرمان امام

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: با هدف حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر برای خانوارهای دارای حداقل ۲ معلول در ۳۱ استان کشور ساخته می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امیرحسین مدنی اظهار کرد: برای حل مشکل مسکن اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی خانواده‌های دارای حداقل ۲ معلول، ۳۵۰۰ واحد مسکونی برای این خانواده‌ها در ۳۱ استان کشور ساخته می‌شود.

وی افزود: این تعداد واحد مسکونی بر اساس امضای تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این تفاهم‌نامه طی یکسال تصریح کرد: اعتبار تعهد شده توسط بنیاد برکت در این تفاهم‌نامه ۵۰۰ میلیارد ریال است و استان‌های تهران، فارس، اصفهان و لرستان به ترتیب با ۵۵۲، ۳۷۶، ۳۷۰ و ۲۱۵ مسکن، بیشترین سهم را از واحدهای مسکونی ساخته شده خواهند داشت.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت:‌ گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی اجرای این تفاهم‌نامه در دوره‌های زمانی ۳ ماهه به اعضای کمیته اجرایی متشکل از معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل دفتر سازمان بهزیستی کشور ارائه می‌شود.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مسکن برای محرومین بیان کرد: ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد، ۱۰ هزار واحد تکمیل شده و در اختیار محرومین سراسر کشور قرار گرفته است. ۱۰ هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تنسیم

۰۱/۰۵/۱۳۹۹