کشتی گیران ناشنوای ایران سوم جهان شدند

تهران- ایرنا- رقابت های کشتی قهرمانی ناشنوایان جهان که از روز گذشته (سه شنبه) در رشته فرنگی در شهر «ولادیمیر» روسیه آغاز شده است، امروز با کسب مقام سومی تیم ایران در این بخش به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا از فدراسیون ورزش های ناشنوایان، در پایان پنجمین دوره مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان ناشنوا، تیم ایران با کسب سه مدال نقره و چهار مدال برنز، بر جایگاه سوم مسابقات قهرمانی جهان کشتی در روسیه ایستاد و تیم های روسیه و ترکیه به ترتیب اول و دوم شدند.
نتایح کشتی گیران فرنگی ایران در بزرگسالان به شرح زیر است :
در وزن ۵۵ کیلوگرم سید صادق ابوالوفایی ، ۷-۱ برابر حریف روسیه ای در فینال شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
در وزن ۶۰ کیلوگرم ، مهدی صدری برابر حریف ارمنستانی با ضربه فنی مغلوب شد.
در وزن ۶۳ کیلوگرم مهدی بخشی کشتی گیر ترک را با ضربه فنی شکست داد و در فینال مقابل حریف روسیه ای با نتیجه ۱۰-۱ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
در وزن ۶۷ کیلوگرم علی فراهانی با وجود مصدومیت برابر حریف بلغارستانی با نتیجه ۱۰-۰ پیروز شد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۷۲ کیلوگرم محمد سیاهپوش در دور مقدماتی حذف شد.
در وزن ۷۷ کیلوگرم مجید توکلی با نتیجه ۱۰-۰ مغلوب کشتی گیر میزبان و حذف شد.
در وزن ۸۲ کیلوگرم ابوذر ربیع زاده برابر حریف ترکیه ای با نتیجه ۶-۴ به پیروزی رسید ، در فینال ۱ بر ۱ نتیجه را به حریف میزبان واگذار کرد و مدال نقره کسب کرد.
در وزن ۸۷ کیلوگرم میثم قبشه دزفولی با نتیجه ۱۰-۰ حریف بلغارستانی را شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۹۷ کیلوگرم احسان نعمتی برابر حریف روس ضربه فنی شد و در رده بندی حریف قزاقستانی را ضربه فنی کرد و مدال برنز را به دست آورد.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم هاشم بیابانی برابر حریف روسیه ای با نتیجه ۴-۰ شکست خورد و در رده بندی کشتی گیر قرقیزستان را ضربه فنی کرد و به مدال برنز دست یافت.
تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ناشنوایان کشورمان دوره گذشته عنوان پنجم را به دست آورده بود.
همچنین در پایان این مسابقات میثم قبشه دزفولی و احسان نعمتی دارندگان مدال های طلا ، نقره و برنز مسابقات المپیک و جهانی ناشنوایان از دنیای قهرمانی خداحافظی کردند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

۱۳۹۷/۰۳/۲۳