• صفحه اصلی
  • >
  • ورزش
  • >
  • تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان کشورمان با کسب ۵ مدال طلا ، یک نقره و ۲ برنز، برای اولین بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان‌، تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان کشورمان در پایان مسابقات قهرمانی جهان در ولادیمیر روسیه، با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز و ۱۹۳ امتیاز برای اولین بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و تیم‌های ترکیه با ۱۹۳ (۴ طلا) و روسیه با ۱۸۰ امتیاز، دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان در دیدارهای فینال به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمد سیاهوشی در مصاف با کشتی‌گیر روس ۱۰ بر صفر به برتری رسید و طلایی شد. در ۶۱ کیلوگرم کیوان رستم آبادی، در پیکار با حریف ترک با نتیجه ۱۱ بر ۷ مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در ۷۰ کیلوگرم حسین نوری داشلجه، در فینال کشتی‌گیر ترک را با نتیجه ۱۲بر ۲ شکست داد و بر سکوی نخست ایستاد. در ۷۴ کیلوگرم حسین دریکوند با نتیجه ۲ بر ۲ و امتیاز فنی بالا برابر کشتی‌گیر روسیه غلبه کرد و مدال طلا را به دست آورد.

در ۸۶ کیلوگرم محسن منوچهر تلوری، در مصاف با کشتی‌گیر ترکیه با نتیجه ۸ بر ۰ پیروز شد و مدال طلا را به دست آورد. در ۹۲ کیلوگرم محمد رسول قمرپور در فینال و برای دومین بار حریف خود از کشور میزبان را با نتیجه ۶بر ۳ شکست داد و قهرمان شد.

نتایج نمایندگان کشورمان در دیدارهای رده‌بندی به شرح زیر است:

در ۷۹ کیلوگرم سعید یونسی کشتی‌گیر مغولستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و مدال برنز را به دست آورد. در ۹۷ کیلوگرم اکبر صابری در دیدار برابری حریق قزاق با نتیجه ۱۰-۰ به برتری رسید و به مدال برنز رسید.

امیر صمدی پیرغیبی در ۶۵ کیلوگرم و محمد محبوبی جوقان در ۱۲۰ کیلوگرم در دور مقدماتی از گردونه رقابت‌ها حذف شدند

منبع: خبرگزاری فارس

۱۳۹۷/۰۳/۲۷