• صفحه اصلی
  • >
  • آموزش
  • >
  • دانشگاه آزاد فرشتگان از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کند

دانشگاه آزاد فرشتگان از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کند

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: از مسوولان واحد فرشتگان می‌خواهم که از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کنند؛ همچنین این واحد دانشگاهی مسابقه زبان اشاره برای ترویج این زبان برگزار کند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، علی‌اکبر صالحی در مراسم جشن دانشجویان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان که عصر امروز در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: خدای متعال وقتی انسان را آفرید فرمود فتبارک الله احسن الخالقین. خدا، انسان را به‌گونه‌ای آفرید که کامل باشد. خداوند در آیه دیگری می‌فرماید همه اسم‌ها را به انسان آموختم.

وی افزود: هیچ انسانی با انسان دیگر از نظر خلقت، نقصی ندارد. هر انسان می‌تواند نقاش، ورزشکار و دانشمند برجسته باشد و همه انسان‌ها این توانایی را دارند و ناشنوایان عزیز هم این‌گونه هستند. درواقع باید استعدادها را بروز و شکوفا کرد.

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: هیچ‌کس ناتوان نیست. برخی صفت‌ها در انسان‌ها ۱۰۰ درصد و در برخی افراد درصد پایینی است، اما اگر برآیند بگیریم، همه توانمندی دارند.

صالحی ادامه داد: بنده انسان کم‌شنوا هستم و خودم را نزدیک به دانشجویان واحد فرشتگان می‌دانم. مقداری، رییس واحد فرشتگان انسانی دانشمند است و خدمات بسیاری در دانشگاه صنعتی شریف انجام داده است.

وی گفت: اخلاق بر حقوق افراد تقدم دارد. حضرت رسول(ص) با تعدادی از صحابه نشسته بودند و نابینایی وارد می‌شود، اما صحابه نابینا را تحویل نمی‌گیرند. پس‌ازاین واقعه خداوند آیات سوره عبس را نازل می‌کند و می‌فرماید چرا این‌گونه با آن نابینا رفتار کردید؟

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در کشورمان باید فرهنگ‌سازی که اگر با یک کم‌توان جسمی روبرو شدیم، حقوق او را رعایت کنیم. در سخنان امیرالمؤمنین(ع) نیز به رعایت حقوق افراد تأکید فراوانی شده است.

صالحی ادامه داد: از دانشگاه آزاد اسلامی بابت ابتکارشان برای تأسیس واحد فرشتگان تشکر می‌کنم. نهالی کاشته شده که در آینده نه‌چندان دور به درختی تنومند تبدیل می‌شود. امیدوارم زبان اشاره را به‌قدری تبلیغ کنیم که همه با علاقه‌مندی این زبان را بیاموزیم و ناشنوایان در جامعه ایران احساس غریبی نکنند.

وی گفت: از مسوولان واحد فرشتگان می‌خواهم که از ظرفیت صداوسیما برای آموزش زبان اشاره استفاده کنید و این واحد دانشگاهی مسابقه زبان اشاره برای ترویج این زبان برگزار کند. امیدوارم این دانشگاه با مدیریت خوب مقداری تبدیل به دانشگاه پرآوازه نه‌فقط در ایران بلکه در منطقه و جهان شود.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی

۱۳۹۹/۰۸/۱۹